fbpx

Wokalistka

“Nigdy nie czułam się typowo komercyjną wokalistką. Wszystko co tworzę wypływa prosto z serca- jeśli znajdą się odbiorcy to wspaniale”- mówi Marta Król w programie Marianny Dufek “Portret subiektywny”.

Artystyczną drogę rozpoczęła w klasie skrzypiec i altówki w Szkole Muzycznej w Bytomiu. Równocześnie uczyła się w Prywatnej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Nice Noise w Katowicach, w klasie wokalu.

Marta Król w 2011 roku wydała debiutancką płytę „The First Look”. Album został dostrzeżony przez dziennikarzy i krytyków muzycznych, zebrał wspaniałe recenzje i otrzymał nominacje do najważniejszych nagród muzycznych w kraju: Mateusz 2011 w kategorii Muzyka Rozrywkowa – Debiut i Fryderyk 2012 nominacja w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. W kwietniu 2014 ukazał się jej drugi album o tytule „Thank God I`m a Woman”, a styczniu 2017 roku we współpracy z Pawłem Tomaszewskim wydała album „Tribute To The Police” z kompozycjami grupy The Police.

Premiera odcinka “Portretu subiektywnego” 23 sierpnia o godzinie 18. na antenie TVP3 Katowice. Rozmowa dostępna na naszym kanale YouTube.

Program zrealizowany w Fabryce Porcelany w Katowicach.

Partnerem odcinka jest JSW S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim !!!
%d