fbpx

O projekcie “Portret subiektywny”

Śląsk to miejsce pracy i życia wielu wybitnych artystów, naukowców – ludzi zasłużonych dla naszego regionu i kraju. Część z nich osiągnęła wiek, w którym podsumowuje się życie i dorobek.
Zauważyliśmy, że brakuje programów mówiących o nich albo zostały zrealizowane wiele lat temu, często nie nadają się do emisji, są nieaktualne lub niedopowiedziane.

Marianna Dufek – autorka “Portretu Subiektywnego” podjęła się realizacji programu, który byłby jednocześnie notacją na przyszłość, oraz telewizyjnym programem cyklicznym. Program ma formułę rozmowy nagrywanej we wnętrzach katowickiej Fabryki Porcelany – wyjątkowego miejsca, gdzie widać jak zmieniają się Katowice, i jak potrafią wykorzystać swoją poindustrialną spuściznę.
Rozmowy – wywiady wzbogacają felietony, które pokazują bohatera “Portretu Subiektywnego” w domu i pracy, a także wypowiedzi bliskich osób.

Wywiady są dostępne na kanale YouTube Portret Subiektywny – YouTube


Cykl „Portret Subiektywny” powstaje we współpracy z Miastem Katowice, Fabryką Porcelany oraz Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią , za co serdecznie dziękujemy.

error: Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim !!!
%d