Odcinek 2, czyli spotkanie z Robertem Koniecznym

Powoli się rozkręcamy. Po premierowym odcinku „Portretu subiektywnego”, w którym Marianna Dufek rozmawiała z reżyserem Lechem Majewskim, pora na odcinek drugi. Jego premiera w sobotę, 19 października o godzinie 10. na antenie TVP Katowice.

Rozmówcą Marianny Dufek będzie Robert Konieczny. To obecnie najpopularniejszy na świecie polski architekt. Zasłynął z takich realizacji jak Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie (World Building of the Year 2016 oraz Najlepsza Przestrzeń Publiczna Europy), dom własny – Arka w Brennej, Dom Aatrialny pod Opolem czy Dom Bezpieczny pod Warszawą.

Absolwent Politechniki Gliwickiej jest zaliczany do nurtu konceptualistów a niektóre jego prace są zaliczane do nurtu krytycznego regionalizmu. W 1990 roku założył biuro architektoniczne KWK Promes. Robert Konieczny niedawno został członkiem francuskiej Akademii Architektury.

Académie d’architecture to jedna z najważniejszych instytucji w Europie zajmujących się promocją dobrej architektury. Konieczny jest pierwszym polskim architektem, który został członkiem prestiżowej uczelni
Wśród innych członków są takie tuzy jak Santiago Calatrava, Norman Foster, Jacques Herzog, i Pierre de Meuron, czy Renzo Piano.

Partnerami projektu są Miasto Katowice oraz Fabryka Porcelany.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.