Ludzka twarz biznesu

„Staram się codziennie dokładać swoją cegiełkę do tego, aby świat był lepszy” – mówił Marek Śliboda w programie Marianny Dufek.

Założona 20 lat temu przez Marka Ślibodę firma Marco z Gliwic produkuje m.in. specjalistyczne etykiety, izolatory, uszczelki czy materiały opakowaniowe. W jednym z wywiadów prasowych sprzed kilku lat prezes przedsiębiorstwa deklarował, że chciałby, aby była ona podobna do amerykańskiego koncernu 3M.

Marek Śliboda mówił w jednym z wywiadów:

„Staramy się tworzyć jak najlepsze środowisko dla ludzi z pasją i jak najlepiej ich wynagradzać. Z podejściem do rozumienia szczęścia trzeba być jednak bardzo ostrożnym. Wbrew pozorom wcale nie chodzi o to, żeby stało się ono głównym sensem życia. Filozofia pracy, którą wyznaję, jest diametralnie różna, od tego, co widzi i słyszy się dziś wszędzie wokół. Wiele osób propaguje styl, w którym „fajnie” przechodzi się przez życie minimalnymi nakładami sił”.

Powtórka 20. odcinka cyklu Marianny Dufek „Portret subiektywny” już w najbliższy czwartek (Sylwester!!!) o godzinie 7:00 na antenie TVP3 Katowice. Zapraszamy!

Zdjęcia do cyklu zrealizowane w Fabryce Porcelany w Katowicach. Patronem odcinka jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.