fbpx

Leśnik

– Ludzie nie rozróżniają co jest pomocą dla zwierząt, a co nie. Trzeba mieć gorące serce i chłodną głowę – mówi Jacek Wąsiński, gość kolejnego odcinka „Portretu subiektywnego” Marianny Dufek.

W 1993 r. stworzył Ośrodek Rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt przy Nadleśnictwie Katowice. Celem ośrodka jest niesienie pomocy dzikim zwierzętom – rannym w wypadkach drogowych albo wskutek innego typu zdarzeń losowych, wymagających rehabilitacji względnie odchowania – w przypadku tych, które we wczesnym okresie życia zostały osierocone. Jacek Wąsinski stara się, aby jak najwięcej z nich mogło powrócić do środowiska naturalnego, natomiast zwierzęta trwale okaleczone mają zapewnioną w “Leśnym pogotowiu” dożywotnią opiekę.


– Jest to miejsce gdzie zwierzęta dochodzą do zdrowia, a niektóre spędzają swoją emeryturę. Ponadto zwierzęta nie są oswajane z ludźmi, a obecność człowieka ogranicza się do minimum, młode zwierzęta przystosowujemy do życia na wolności a inne do przywrócenia naturze – wyjaśnia Wąsiński.

Premiera odcinka na antenie TVP3 Katowice 13 września o godz. 18.

Program zrealizowany w Fabryce Porcelany w Katowicach.

Partnerem odcinka jest JSW S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim !!!