Autentyczny lekarz

Jest lekarzem od spraw trudnych, niemalże beznadziejnych. Często wyścig o życie pacjenta wygrywa. Opowiedział o tym Mariannie Dufek w najnowszym odcinku jej „Portretu subiektywnego”, który wkrótce będzie miał premierę.

Prof. Sebastian Giebel urodził się 8 maja 1972 roku. Mieszka na Śląsku. Nominację profesorską odebrał w 41 roku życia.

Wymaga dużo od innych, a jeszcze więcej od siebie. Jest kierownikiem Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii w Narodowym Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach.

W latach 1996-2008 pracował w Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku Szpitala im. Adama Mielęckiego w Katowicach. W 2008 roku prof. Giebel przeniósł się do Instytutu Onkologii w Gliwicach, gdzie podjął się zorganizowania nowej Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii, która powstała w 2009 roku. To jeden z najaktywniejszych ośrodków przeszczepowych w Europie. W niej leczeniu poddawani są chorzy na nowotwory układu krwiotwórczego, przy zastosowaniu m.in. transplantacji krwiotwórczych komórek macierzystych.

Autor ponad 160 publikacji naukowych. 2017 roku został uhonorowany medalem Jędrzeja Śniadeckiego przyznanym przez Polską Akademię Nauk.
Profesor ma dwie córki – Dominikę i Wiktorię, żona Aleksandra jest lekarzem.

Sebastian Giebel jest jednym z założycieli, a zarazem liderem-wokalistą zespołu „Autentikos” – pisze teksty, czasem komponuje muzykę. I śpiewa.

Program zrealizowany został we wnętrzach Fabryki Porcelany w Katowicach. Partnerem odcinka jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.